Czwarty gol podciął skrzydła…

ORLĘTA ŁUKÓW – VICTORIA ŻMUDŹ 4:2 (3:2)


1:0 – Jaworski (5), 2:0 – Siemieniuk (12 karny), 3:0 – Siemieniuk (20), 3:1 – Sobiech (25), 3:2 – Furta (37), 4:2 – Szustek (52).

VICTORIA: Zapał – Skowronek, Brzozowski, Paskiv, Persona, Lecki, Kuczyński (75 J. Sawa), K. Sawa, Flis (55 Fronc), Sobiech, Furta.

Po 20 minutach gry Victoria przegrywała 0:3 i wiele wskazywało na pogrom podopiecznych Piotra Molińskiego. – Na dzień dobry dostaliśmy trzy bramki. Nie wiadomo kiedy i skąd. Można było ich uniknąć. Pierwszy gol to błąd bramkarza. Niepotrzebnie wychodził z bramki i pozwolił się przelobować. W pobliżu byli obrońcy, mogli spokojnie zażegnać niebezpieczeństwo – podkreśla trener Moliński. – Druga bramka to kontrowersyjny rzut karny, moim zdaniem, nie było przewinienia. Trzeci gol natomiast padł po błędzie naszego prawego obrońcy. Na nasze usprawiedliwienie dodam, że w linii defensywnej zagrało dziś z konieczności aż trzech młodzieżowców i doświadczony Igor Paskiv. W sumie w wyjściowym składzie było aż sześciu zawodników z rocznika 1999 i młodszych.

Mimo wyniku 0:3 Victoria walczyła i dążyła do zdobycia gola. Najpierw Erwin Sobiech, potem Jurij Furta zmniejszyli rozmiary przegranej. – To był dobry fragment w naszym wykonaniu – mówi P. Moliński. – Były szanse do zdobycia wyrównującej bramki. Mimo niekorzystnego rezultatu graliśmy dość dobre zawody. Niestety, kilka minut po zmianie stron dostaliśmy czwartego gola i ta bramka podcięła nam skrzydła. Piłkarz Orląt przyjął długą piłkę, zwiódł naszych trzech zawodników i zdobył bramkę. Straciliśmy ją za łatwo. Mimo to, staraliśmy się grać do końca i walczyć o jak najlepszy wynik. Były jeszcze okazje do zdobycia gola, niestety, pod bramką przeciwnika znów dał się we znaki brak skuteczności. Musimy nad tym pracować, bo strzelamy za mało goli, podobnie też musimy popracować nad grą w obronie, bo tu z kolei tracimy za dużo bramek – dodaje Piotr Moliński.

Przed Victorią kolejne ważne starcie. W sobotę 2 listopada zespół trenera Molińskiego zagra u siebie z Granitem Bychawa. Początek o 13.00. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here