Czworonogi też pragną rozrywki

O stworzenie w mieście kolejnych wybiegów i placów zabaw dla psów zwraca się do władz miasta radna Magdalena Szabała. W tym sezonie nie ma już na to szans, ale Ratusz zapewnia, że dołoży starań, aby taki miejsce zorganizować za rok.


W 2019 roku, w ramach Budżetu Obywatelskiego, przy ul. Piłsudskiego w Świdniku powstał pierwszy w mieście i jeden z niewielu w regionie, specjalny plac zabaw dla psów. Czworonogi – oczywiście pod okiem właścicieli – mogą tu biegać bez smyczy i kagańca, pokonując tunele, pochylnie i inne przeszkody. Na psim placu zabaw zainstalowano też ławki, śmietniczki na psie odchody oraz poidełka.

Zdaniem właścicieli czworonogów, dobrze by było, gdyby takich miejsc w Świdniku było więcej. Tego samego zdania jest radna Magdalena Szabała (Świdnik Wspólna Sprawa), z zawodu weterynarz i wielka miłośniczka zwierząt, która ostatnio zwróciła się do burmistrza z interpelacją o stworzenie kolejnych placów zabaw dla psów, bo obecnie w mieście znajduje się tylko jeden taki plac, który jest dość mały, a ponadto znacznie oddalony od osiedli takich jak „Wschód”, czy „Brzeziny”.

W odpowiedzi Ratusz poinformował, że obecnie w mieście realizowanych jest wiele inwestycji, które pochłaniają znaczne środki finansowe, co nie pozwala na wpisanie tego zadania do tegorocznego budżetu, ale dołożymy starań, aby zadanie zostało umieszczone w budżecie na 2022 rok. Urząd zachęca również, aby mieszkańcy zgłosili ten projekt w najbliższej edycji Budżetu Obywatelskiego. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here