Czytelnicy wysokich lotów

To wydarzenie skierowane do bibliofilów, fanów dzielnego wojaka Szwejka, czeskiego piwa, ale także wszystkich, którzy mają wolny czas i chcieliby go ciekawie spędzić. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Anny Kamieńskiej w Świdniku zaprasza na kolejne spotkanie w ramach projektu „Czytelnicy wysokich lotów”. Tym razem będzie o literaturze naszych południowych sąsiadów.


Spotkanie z literaturą czeską i słowacką odbędzie się 17 czerwca o godz. 17 w wirtualnej przestrzeni, w formie webinarium. – Kiedy powstał pomysł na cykl spotkań z literaturą, była zupełnie inna epoka, przed Covid-19. Musieliśmy dopasować formę tych spotkań do wymagań obecnych czasów, dlatego spotykamy się na „webinarze”. Można korzystać z kamerki internetowej i mikrofonu, ale nie jest to wymagane. Można po prostu przysłuchiwać się rozmowom na zasadzie „podcastu” prowadzonego na żywo – mówi Joanna Makuszewska z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku.

Będzie to już drugie spotkanie w ramach przygotowanego przez bibliotekę projektu „Czytelnicy Wysokich Lotów”, który otrzymał dotację z programu Partnerstwo dla książki, finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej biblioteki (bibliotekaswidnik.pl). Na podany w nim adres mailowy, na chwilę przed spotkaniem, otrzymamy link do „pokoju” i instrukcję jak uczestniczyć w webinarium. O literaturze naszych południowych sąsiadów opowiedzą współorganizator spotkania Marcin Skrabka z Good Books oraz Katarzyna Dudzic-Grabińska, tłumaczka języka czeskiego i słowackiego. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here