Czytelnicza podróż na południe Europy

Co jest w trendach, co się wydaje i co najchętniej czytają Włosi i Hiszpanie? – odpowiedzi m.in. na te pytania poznają uczestnicy kolejnego już spotkania w ramach projektu „Czytelnicy wysokich lotów”, organizowanego przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Anny Kamieńskiej w Świdniku.


Świdnicka biblioteka zaprasza na kolejne spotkanie z literaturą. Tym razem będzie to najnowsza literatura włoska i hiszpańska, której przekłady są dostępne na polskim rynku wydawniczym. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Czytelnicy wysokich lotów”, na który książnica pozyskała dofinansowanie z MKiDN w ramach programu „Partnerstwo dla książki”.

Poprzednie spotkania z tego cyklu (z literaturą skandynawską oraz czeską i słowacką) odbywały się online, w formie webinarium. Tym razem miłośnicy literatury spotkają się na żywo, w najbliższą środę, 16 września, o godz. 17 w Zaułku Poetów. Jeśli zaś pogoda nie dopisze – w Galerii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Niepodległości 13.

– Poznamy trendy panujące na rynkach wydawniczych w Hiszpanii i we Włoszech, zapoznamy się z nowościami oraz zapowiedziami wydawniczymi polskich wydawców. Nowością będą powieści graficzne oraz picturebooki tłumaczone z języka hiszpańskiego i włoskiego – mówi Joanna Makuszewska z M-PBP w Świdniku.

Moderatorem spotkania będzie Kinga Kowalska, tłumaczka języka hiszpańskiego, filolożka i księgarka, absolwentka filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Complutense w Madrycie.

Pracownicy biblioteki przypominają, że na spotkaniu obowiązywał będzie limit miejsc. Zaproszenia można odebrać w bibliotece, w dziale dla dorosłych. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here