Czytelników zapiszą przez internet

Pod biblioteką na czytelników czekają specjalnie wydzielone miejsca parkingowe

Od niedawna ci, którzy chcieliby założyć konto w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku nie muszą ruszać się z domu. Mogą zapisać się przez internet.


Z myślą o swoich przyszłych czytelnikach Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku wprowadziła nową usługę. Od niedawna ci, którzy chcieliby zapisać się do książnicy mogą to zrobić za pomocą internetu. Wystarczy wejść na stronę i wypełnić odpowiedni formularz. – Na jego podstawie wprowadzamy czytelnika do bazy. Generujemy mu wirtualny numer karty i PIN, który przesyłamy mailem. Wprowadzamy dane do sytemu i tworzymy konto, za pomocą którego czytelnik ma możliwość zamawiania dostępnych książek i rezerwacji – mówią pracownicy MPBP.

Przy pierwszej wizycie w bibliotece, np. podczas odbioru zamówionych książek, bibliotekarz poprosi o dowód osobisty, by zweryfikować dane, wypełnienie deklaracji i wpłatę 1 zł za wydanie karty bibliotecznej.

Kilka osób już zapisało się tą drogą. MPBP zapewnia, że jest to całkowicie bezpieczne – internetowa strona biblioteki ma certyfikat SSL, który potwierdza bezpieczeństwo szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy użytkownikiem a serwerem.

To niejedyne udogodnienie dedykowane czytelnikom. Przy bibliotece, niemal pod samym wejściem, za zgodą Urzędu Miasta, wyznaczono miejsce parkingowe, z którego mogą korzystać odwiedzający książnice. Wykonała je spółka Pegimek. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here