Jak nie dać się pożarom

Do zabawy włączyli się uczniowie z całej Lubelszczyzny. Nagrody i wyróżnienia odbierali również najlepsi w powiecie świdnickim. Uczestnicy zmagań plastycznych mieli też okazję obejrzeć komendę straży pożarnej od środka.
Jak zapobiegać pożarom, co zrobić, żeby płomienie nie pochłaniały łąk, pół i lasów? Nad tymi tematami zastanawiali się uczestnicy konkursu plastycznego organizowanego w ramach projektu „Edukacja przeciwpożarowa dzieci ze szkół podstawowych z terenu województwa lubelskiego”. W uświadamianie młodym mieszkańcom Lubelszczyzny zagrożeń, jakie niesie ze sobą ogień, włączyli się strażacy z komendy wojewódzkiej i komend powiatowych.
Na konkurs plastyczny „Ogień niszczy przyrodę – pożar lasu, łąki, pola” uczniowie przysłali mnóstwo prac. Najlepsi na szczeblu powiatowym zostali nagrodzeni. Do świdnickiej edycji konkursu wpłynęło 85 oryginalnych rysunków. Uroczyste rozstrzygnięcie i podsumowanie akcji edukacyjnej odbyło się w Komendzie Powiatowej PSP w Świdniku.
Uczestnicy konkursu startowali w dwóch kategoriach grupowych. W każdej została wybrana najlepsza praca. Pozostali laureaci otrzymali wyróżnienia. Najlepsi na zaproszenie świdnickich strażaków przyjechali do komendy. Odebrali oczywiście nagrody, ale mieli również okazję, żeby zobaczyć, jak pracują strażacy i czym jeżdżą do akcji. (kal)

Nagrody otrzymali:

Klasy I-III. Najlepsza praca: Natalia Ostrzyżek, Szkoła Podstawowa nr 7 w Świdniku.
Wyróżnieni: Antonia Przychodzka (SP nr 7 w Świdniku), Jakub Zieliński (SP nr 7 w Świdniku), Julia Ornal (ZSO w Rybczewicach), Alicja Iżewska (ZSO w Rybczewicach), Bartosz Kwiatosz (ZSO w Rybczewicach), Amelia Żuk (SP w Siostrzytowie)
Klasy IV-VI. Najlepsza praca: Natalia Adamiak, Szkoła Podstawowa w Krzesimowie
Wyróżnieni: Natalia Gadzała (SP w Krzesimowie), Zuzanna Kwiatosz (ZSO w Rybczewicach), Nikola Zalewska (ZSO w Rybczewicach), Amelia Szubartowska (SP nr 7 w Świdniku), Jakub Pyda (SP nr 7 w Świdniku), Emilia Pasternak (ZS w Bystrzejowicach Pierwszych).