Dachował i zwiał

Po alkoholu wsiadł za kierownicę. W Sosnowicy spowodował wypadek, w którym ranna została jedna z pasażerek, a po wezwaniu pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Mężczyzna został zatrzymany kilka godzin później w gminie Kamień. Okazało się, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę (3 lutego) nad ranem w Sosnowicy. Jak ustalili mundurowi, kierujący pojazdem marki Audi nie dostosował prędkości do panujących warunków i na łuku drogi stracił panowanie nad swoim autem – mówi asp. Artur Łopacki z KPP w Parczewie. – Osobówka uderzyła w barierki i wpadła do przydrożnego rowu, gdzie dachowała.

Po zdarzeniu kierujący wraz z dwiema pasażerkami o własnych siłach udali się do najbliższego zabudowania. Tam okazało się, że jedna z pasażerek potrzebuje pomocy medycznej. Mężczyzna, który kierował pojazdem, poprosił domowników, aby wezwali pomoc po czym wraz z drugą pasażerką oddalili się z miejsca zdarzenia. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, ustalili dane właściciela pojazdu, następnie dyżurny parczewskiej jednostki przekazał komunikat jednostkom ościennym, aby zwracano uwagę na osoby, które mogły brać udział w zdarzeniu drogowym i mogą potrzebować pomocy medycznej.

Po kilkudziesięciu minutach policjanci z Chełma, przeprowadzając kontrolę pojazdu w gminie Kamień, zauważyli w kontrolowanym pojeździe marki BMW mężczyznę, który posiadał obrażenia mogące pochodzić ze zdarzenia drogowego. 24-latek przez chwilę próbował upierać się, że policjanci się mylą, jednak po chwili zmienił swoją wersję i przyznał mundurowym rację.

Badanie alkomatem wykazało, że jest on po spożyciu alkoholu. Wynik, jaki wskazał alkometr wyniósł 0,35 promila. Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje Łopacki. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Jeśli obrażenia pasażerki okażą się poważne, usłyszy zarzut spowodowania wypadku. Nie uniknie też odpowiedzialności za złamanie sądowego zakazu i prowadzenia pojazdu po użyciu alkoholu. (b)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here