Dachowanie pijanych kobiet

Ponad 2 promile alkoholu miała mieszkanka gminy Żółkiewka kierująca volkswagenem golfem, który dachował w Chorupniku. Jadąca z nią koleżanka też była pijana.

W środę, 16 września, po godz. 13 dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie o dachowaniu w miejscowości Chorupnik. – Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Jak wstępnie ustalili mundurowi pracujący na miejscu zdarzenia, samochodem osobowym marki volkswagen golf prawdopodobnie kierowała 41-latka z gminy Żółkiewka, która nie dostosowała prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała na pobliskim polu – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Jak wykazało badanie alkomatem kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wraz z nią pojazdem podróżowała 51-letnia mieszkanka gminy Żółkiewka. Kobieta także była nietrzeźwa, miała niespełna 2 promile alkoholu. – Podróżującym golfem kobietom na szczęście nic się nie stało. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat dwóch – dodaje Babicz. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here