Dachowanie z dwuletnim dzieckiem

O wielkim szczęściu może mówić kierująca Audi, które dachowało na krajowej „siedemnastce” w Łopienniku Nadrzecznym. Autem jechało z nią m.in. dwuletnie dziecko.

Chwile grozy miały miejsce w środę, 25 listopada, ok. 10.00. – Dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał wówczas zgłoszenie o dachowaniu auta na drodze krajowej nr 17 w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny. Z posiadanych informacji wynikało, że w samochodzie znajdowały się trzy osoby, w tym małe dziecko – mówi Jolanta Babicz, rzecznik prasowy krasnostawskiej policji.

Na miejsce natychmiast udały się służby ratownicze, karetka, strażacy, policjanci. Jak wstępnie ustalili mundurowi, 27-latka z gminy Łopiennik Górny, kierująca Audi, podczas wyprzedzania kilku pojazdów, nie zachowała należytej ostrożności i najechała na podstawę mocującą znak drogowy C-9 (nakaz jazdy z prawej strony), a następnie straciła panowanie nad autem i dachowała w przydrożnym rowie.

– W samochodzie podróżowały jeszcze dwie osoby, w tym dwuletnie dziecko. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń – mówi J. Babicz. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierującej audi. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym kobieta będzie tłumaczyła się przed sądem. Grozi jej kara grzywny. Sąd może także orzec wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here