Dała się naciąć na 3 tysiące

Mieszkanka gminy Krasnystaw straciła 3 tys. zł, po tym, jak wystawiła do sprzedaży sukienkę przez Internet. – Kobieta skorzystała z wysłanego jej formularza internetowego potwierdzającego zamówienie, gdzie podała dane swojej karty płatniczej – mówi Jolanta Babicz, rzecznik krasnostawskiej policji.

Do Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie zgłosiła się 23-letnia mieszkanka gminy Krasnystaw. Kobieta na jednym z serwisów ogłoszeniowych dostępnych w internecie wystawiła ofertę sprzedaży swojej sukni. – Po kontakcie z potencjalną kupująca otrzymała na swoje konto elektroniczne informację o zaakceptowaniu zamówienia – opowiada rzecznik policji w Krasnymstawie. – Następnie wypełniła formularz elektroniczny, w którym podała dane swojej karty płatniczej.

W efekcie z jej konta bankowego oszuści wyprowadzili ponad 3 tys. zł. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa natychmiast skontaktowała się z bankiem i zablokowała swoje konto i karty – dodaje Jolanta Babicz.

Policjanci po raz kolejny apelują, by podczas transakcji pieniężnych i zakupów czy sprzedaży internetowych, zachować szczególną ostrożność. – Oszuści tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów. Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół.

Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie, jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane nie róbmy tego! Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa – przypomina Babicz. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here