Danowcy na finiszu sezonu 2015/16

Zawodnicy LKSW Dan zbliżają się do końca sezonu 2015/2016. W klubowym kalendarzu zostały jeszcze dwa starty.
11 czerwca dziesiątka danowców wystąpi gościnnie w mistrzostwach Ogólnopolskiej Organizacji Taekwondo ITF, które odbędą się w Nałęczowie. Tydzień później odbędzie się duża impreza kickboxingu w Pułtusku – indywidualny Puchar Polski i drużynowe mistrzostwa Polski kadetów w formułach pointfighting i light-contact, a także druga edycja seniorskiej gali Pointfighting Elite Cup.
Do udziału w zawodach w Pułtusku zaproszeni zostali Adrianna Skowrytko i Paweł Zdun. W poprzedniej edycji rozgrywanej bez podziału na gali kategorie wagowe, Paweł zajął trzecie miejsce, przegrywając półfinał dopiero w dogrywce o złoty punkt. Dla Ady, którą z powodu kontuzji ominęły tegoroczne główne starty, będzie to debiut w tej ciekawej imprezie. W szranki turnieju kadetów stanie także kilkoro zawodników Dana.
16 czerwca w Świdniku odbędzie się egzamin na stopnie uczniowskie, zaś 25 czerwca ćwiczący, rodzice i sympatycy klubu spotkają się na tradycyjnym pikniku kończącym sezon w Prawiednikach. Nie będzie to jeszcze jednak początek odpoczynku dla głównego szkoleniowca LKSW Dan Piotra Bernata, który w połowie lipca uda się do Birmingham. Świdniczanin został zakwalifikowany do grona sędziów jednej z największych imprez taekwondo – otwartych mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 16-17 lipca. W gronie startujących, w składzie kadry Polskiej Unii Taekwondo, znajdzie się także dwójka reprezentantów Dana – Jakub Kret i Marcin Gupta. 30 lipca natomiast w ramach przygotowań do nowego sezonu grupa danowców weźmie udział w 10-dniowym międzynarodowym obozie szkoleniowym w Zlatych Horach (Czechy). W Górach Opawskich będzie trenowało ponad 150 taekwondeków z Polski i Czech, zaś zajęcia poprowadzą także instruktorzy z Ukrainy, Węgier i Słowenii.