Danowcy w ostatnich startach przed wakacjami zdobyli sześć medali

Zuzanna Wesołowska z LKSW Dan Świdnik stanęła na najwyższym stopniu podium w kategorii pointfighting kadetek starszych do 65 kg, po finale wygranym z Mają Grabarą z Orientu Częstochowa. Nasza zawodniczka z Pułtuska przywiozła do domu także jeszcze medal srebrny.

Reprezentanci świdnickiego Dana startowali w miniony weekend w Pułtusku w otwartym Pucharze Polski kadetów, a także w drugiej edycji seniorskiej gali Pointfighting Elite Cup – Alfa-Aktiv. W ostatnich zawodach przed wakacjami danowcy zdobyli siedem medali.
W Pucharze Polski świetnie spisała się Zuzanna Wesołowska, która wywalczyła dwa medale, złoty w kategorii pointfighting kadetek starszych do 65 kg (finał wygrany z Mają Grabarą z Orientu Częstochowa) i srebro w kategorii do 65 kg (finał przegrany z Zuzanną Kalbarczyk z GOSRiT Luzino). Brąz zdobył także drugi z naszych reprezentantów startujący w pucharowych zawodach, Michał Żołędź w pointfighting kadetów starszych -57 kg, po przegranej z Oskarem Kondraciukiem z X-Fight Piaseczno.
W drugiej edycji seniorskiej gali Pointfighting Elite Cup – Alfa-Aktiv w gronie czterech zawodniczek i ośmiu zawodników rywalizujących bez podziału na wagi tym razem znalazła się aż trójka danowców. Do zaproszonych wcześniej Adrianny Skowrytko i Pawła Zduna dołączył Marcin Gupta, zajmując miejsce innego zawodnika, który w ostatniej chwili musiał zrezygnować ze startu.
Wśród dziewcząt Ada Skowrytko, odczuwająca jeszcze skutki niedawnej przerwy spowodowanej kontuzją, uległa niestety późniejszej zwyciężczyni Malwinie Strzeleckiej z KSW Police i zajęła trzecie miejsce.
Paweł Zdun poprawił o jedno „oczko” swój wynik z poprzedniej gali, choć trzeba przyznać, że wszystkie jego walki były niezwykle wyrównane. W ćwierćfinale pokonał Artura Kozłowskiego z TSD Pionki, w półfinale Rafała Karcza z WSS Wejherowo i w finale nieznacznie uległ Tomaszowi Kurzei z X-Fight Piaseczno.
Na najniższym stopniu podium stanął także Marcin Gupta po pokonaniu Rafała Adamczyka z KSW Police i przegranej z Kurzeją.
Był to ostatni start danowców przed wakacjami. W najbliższą sobotę zawodnicy, trenerzy i rodzice spotkają się na tradycyjnym podsumowaniu sezonu sportowego w Prawiednikach.
W dniach 16-17 lipca zawodnicy Dana: Marcin Gupta i Jakub Kret oraz trener Piotr Bernat (tym razem w roli sędziego) wezmą udział w otwartych mistrzostwach świata w taekwondo w angielskim Birmingham. Czekamy także na powołania do reprezentacji na sierpniowe mistrzostwa świata juniorów w kickboxingu, gdzie jednym z głównych kandydatów do wyjazdu jest Paweł Zdun. Impreza odbędzie się w stolicy Irlandii – Dublinie.