Dar na wagę życia

Ratownicy z chełmskiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej są pełni uznania dla darczyńcy, który w darowiźnie przekazał im defibrylator. To urządzenie bezcenne, bo ratujące ludzkie życie.

Ratownicy z chełmskiego oddziału Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej od 4 lat czuwają nad bezpieczeństwem plażowiczów większości kąpielisk w powiecie chełmskim, ale nie tylko. W tegoroczne lato pod ich nadzorem w naszym powiecie były kąpieliska w Natalinie (gmina Kamień), Wołkowianach (gmina Żmudź), Horodysku (gmina Leśniowice), Żółtańcach i Stawie (gmina Chełm), Rejowcu, Zalew Zahorodyński (gmina Siedliszcze).

Wydarzenie z lipca br., gdy ratownicy uratowali topiącego się w zalewie w Horodysku 38-latka dobitnie świadczy o tym, że obecność ratowników wodnych nad kąpieliskami to kwestia czyjegoś życia lub śmierci. Ważną rolę odgrywa także ratowniczy sprzęt. Ratownicy z chełmskiego oddziału RWR cieszą się, bo niedawno ich wyposażenie wzbogaciło się o urządzenie „na wagę życia” – wart 4,2 tys. zł defibrylator AED. Dotychczas go nie mieli, a Lechosław Pastuszak, prezes chełmskiego oddziału RWR nie kryje radości, gdy opowiada o okolicznościach, w jakich ratownicy go otrzymali. Przekazał im go w darze Andrzej Marcinkowski, właściciel Centrum Akumulatorów i Klimatyzacji w Chełmie.

– Byliśmy mile zaskoczeni, bo pan Andrzej, wypoczywając latem nad kąpieliskiem, po prostu podszedł do nas i doceniając naszą pracę oznajmił, że chce nas wesprzeć przekazując sprzęt, którego potrzebujemy – mówi prezes Pastuszak. – Jesteśmy wdzięczni za ten bezinteresowny gest, wykonany z potrzeby serca. Cieszymy się bardzo, bo defibrylator był nam bardzo potrzebny. Dzięki temu dysponujemy już kompletnym zestawem ratunkowym.

22 października przedstawiciele chełmskiego oddziału RWR pojechali wręczyć darczyńcy symboliczną tabliczkę z podziękowaniami. (mo)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here