Dary od czerwonego serduszka

Kardiomonitor, pompy infuzyjne, aparat EKG – m.in. o takie urządzenia wzbogacił się świdnicki szpital. Trafią one na oddział dziecięcy i są prezentem od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


SP ZOZ w Świdniku wzbogacił się o nowy sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na oddział dziecięcy trafił kardiomonitor, czyli urządzenie pozwalające monitorować parametry życiowe dziecka (m.in. akcję serca, temperaturę, saturację) i aparat EKG.
– Otrzymaliśmy też urządzenie do wizualizacji naczyń krwionośnych. U niemowląt, już nie mówiąc o noworodkach, trudno znaleźć żyłkę do wkłucia. To urządzenie emituje światło, dzięki któremu mamy lepszą optyczną możliwość do wykonania wkłucia – tłumaczy Jacek Kamiński, dyrektor szpitala.
Na oddział dziecięcy trafią też 4 pompy infuzyjne, które pozwalają na podawanie leków w dokładny sposób. Wartość sprzętu przekazanego przez WOŚP wynosi ok. 30 tys. zł.
– Bardzo się cieszymy z tego wsparcia. To dla nas bardzo istotna pomoc. Przy okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim ofiarodawcom – mówi J. Kamiński. (w)