Dawid Hawryluk wicemistrzem Polski

Ogromny sukces zapaśnika Cementu Gryf Dawida Hawryluka. W mistrzostwach Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie wywalczył srebrny medal.

Z udziałem 210 zawodników z 47 klubów z całego kraju, w Janowie Lubelskim rozegrane zostały mistrzostwa Polski młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W ośmioosobowym składzie Cementu Gryf Chełm największy sukces odniósł Dawid Hawryluk, na co dzień uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie. Utalentowany zapaśnik w najważniejszej tegorocznej imprezie dla grupy młodzików, wywalczył tytuł wicemistrza Polski. W drodze do podium stoczył trzy wygrane walki. Dopiero w finale musiał uznać wyższość zawodnika Żar Damiana Kaciniela.

O pechu może mówić uczeń SP w Uhrze Maksymilian Bartosik, który w decydującym o brązowym medalu pojedynku, przy remisie 7:7, dał się w końcówce zaskoczyć reprezentantowi Pabianic i zajął ostatecznie piąte miejsce. Dawid Grzywna (SP nr 2 w Chełmie) sklasyfikowany został na 9 pozycji, 11 lokatę zajął Aleksy Bartosik (SP w Uhrze), a na 12 miejscu w kraju zawody ukończył Szymon Skimina (SP w Rudzie Hucie). Młodych reprezentantów Chełma do krajowego czempionatu przygotowywali trenerzy: Dariusz Jabłoński, Zdzisław Biały, Mirosław Czwaliński i Andrzej Gruszkowski. (kg)