Dawno temu w Siennicy…

W ostatni czwartek, przed spektaklem Teatru Blaszany Bębenek, ogłoszone zostały wyniki konkursu literacko-plastycznego „Dawno temu w Siennicy…”. Spotkanie w Siennicy Różanej było też okazją do wręczenia certyfikatów ukończenia warsztatów rzeźbiarskich trzeciej Wakacyjnej Akademii Kultury.

Pierwszą nagrodę w konkursie Dawno temu w Siennicy, za opowiadanie „Glamcio – legendarny bohater”, otrzymał Kaspian Proskura z Siennicy Różanej. Dwie drugie nagrody przypadły Małgorzacie Badach z Siennicy Różanej za opowiadanie „Uzdrawiające róże” i Jakubowi Komajdzie z Siennicy Królewskiej Małej za opowiadanie „Róża i Krzyś”.

Dwie trzecie nagrody przyznano Klarze Niewęgłowskiej z Siennicy Królewskiej Dużej za opowiadanie „Tajemnica pewnej chaty” i Kamili Mazurek z miejscowości Zagroda za opowiadanie „Przyjaciele z Siennicy Różanej”. Ponadto jury postanowiło przyznać nagrodę specjalną Justynie Rut-Thiam ze Skawiny za pracę „O afrykańskiej Siennicy i magicznych naszyjnikach”.

Wyróżniono prace plastyczne powstałe w drugim etapie konkursu zainspirowane treścią nadesłanych opowiadań, których autorami są: Amelia Białek, Julia Jakubiec, Emilia Kalinowska, Michał Klose, Lena Kulbaka, Weronika Nowińska i Jagoda Okoń. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here