Dawny Unimarket na sprzedaż

Niszczeje budynek u zbiegu ulic ks. Mrozka i Powstańców Warszawy. Kiedyś mieścił się tam sklep „Unimarket”. Właściciel nieruchomości – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej chce ją sprzedać.

Sprawę na ostatniej sesji rady miasta poruszył Eugeniusz Wilkowski. – Od dłuższego czasu na budynku przy zbiegu ulic ks. Mrozka i Powstańców Warszawy jest ogłoszenie o sprzedaży całej nieruchomości – mówił radny. – Czy MPEC ma pomysł na jej zagospodarowanie, jeśli nie znajdzie się kupiec? – dociekał.

W budynku należącym do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej przez wiele lat funkcjonował osiedlowy sklep „Unimarket”. Gdy na ul. Lwowskiej powstały „Carrefour”, „Biedronka” i „Lidl”, sklep stracił klientów i jego właściciel musiał go zlikwidować. Od tamtego czasu budynek stoi pusty i niszczeje.
– Chcemy pozbyć się go, było kilku potencjalnych kupców, ale do transakcji nie doszło – wyjaśnia Mirosław Iwiński, prezes MPEC. – Dla naszej spółki jest to kula u nogi. Ponownie szykujemy przetarg, sądzę, że za dwa lub trzy tygodnie będziemy mogli go ogłosić. Cena wywoławcza to około 350 tys. zł. (ptr)