Dbają o bezdomnych i potrzebujących

Straż Miejska w Krasnymstawie, we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krasnymstawie, przekazała Komendzie Powiatowej Policji w Krasnymstawie dania samopodgrzewające się oraz koce. Mają one trafić do bezdomnych i potrzebujących.

O tej porze roku, gdy temperatura gwałtownie spada, tego typu posiłki mogą okazać się naprawdę zbawienne. Bardzo często osoby potrzebujące nie mają szans na spożycie ciepłego posiłku. Do dań samopodgrzewających się nie jest potrzebny ogień ani żadne ogrzewanie zewnętrzne. Są to dwie puszki: zewnętrzna i wewnętrzna. W zewnętrznej jest wapno z wodą, wystarczy ją przebić, by wywołać reakcję chemiczną, która podgrzewa puszkę z jedzeniem, znajdującą się wewnątrz.

– Nasi strażnicy stale obserwują centrum miasta, korzystają też z monitoringu miejskiego i reagują na każdy sygnał w tej sprawie. Z uwagi na fakt, że nie wszystkie miejsca pobytu osób bezdomnych są nam znane, zachęcamy mieszkańców miasta Krasnystaw do współpracy i apelujemy o zgłaszanie informacji odnośnie pobytu osób bezdomnych i potrzebujących wsparcia pod numerem telefonu 604 804 755 – mówi Krzysztof Zieliński z Urzędu Miasta Krasnystaw.(k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here