Dęby – znak pamięci

Posadzeniem młodych dębów przy jednostkach policji lubelskiego garnizonu uczczono setną rocznicę powstania policji. Pod budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie drzewo posadziła m.in. komendant Wioletta Pawluk.


Wyjątkowy jubileusz, jakim jest setna rocznica powołania Policji Państwowej, świętowany jest na wiele sposobów. W ostatnim czasie z tej okazji policjanci i pracownicy cywilni lubelskiego garnizonu policji przed budynkiem KWP w Lublinie honorowo oddali krew w ramach akcji „100 litrów krwi na 100-lecie Policji”. Kolejnym przedsięwzięciem, będącym symbolicznym uczczeniem tej ważnej daty w historii formacji, jest sadzenie dębów na terenie jednostek policji lubelskiego garnizonu.

Do akcji przyłączyli się też policjanci z Krasnegostawu na czele z komendant Wiolettą Pawluk. Dąb to drzewo, który ma swój symboliczny charakter. Jest największym, najpotężniejszym drzewem. Nie bez przyczyny symbolizuje siłę i wytrzymałość. W dawnej tradycji słowiańskiej dąb był postrzegany jako centrum wszechświata i symbol długowieczności, oparty na silnych, głęboko sięgających korzeniach. Budził szacunek i podziw – mówi podkom. Anna Kamola z KWP w Lublinie. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here