Deficyt niebieskich kopert

– Ta lokalizacja wg radnego byłaby najdogodniejszym miejscem do parkowania dla pana Daniela

O wyznaczenie dodatkowego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych przy ulicy Akacjowej wnioskuje radny Marcin Magier. Jak tłumaczy o podjęcie interwencji w tej sprawie zwrócił się do niego jeden z mieszkańców. Ratusz zapewnia, że ta prośba nie przejdzie bez echa.


– Z prośbą o podjęcie interwencji w tej sprawie zwrócił się pan Daniel Siegieda, niepełnosprawny mieszkaniec Świdnika, poruszający się na wózku – mówi radny Marcin Magier (klub radnych burmistrza). – Obecnie w rejonie ul. Akacjowej wydzielone są trzy miejsca przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, ale wszystkie ona znajdują się w dużej odległości od bloku, w którym mieszka pan Daniel.

Dodatkowo są regularnie zajmowane przez inne uprawnione osoby. Jak zauważa radny, dla pana Daniela dużą uciążliwością jest pozostawianie pojazdu z dala od bloku, zwłaszcza, że część chodników na osiedlu nie jest przystosowana do potrzeb osób poruszających się na wózku. Rozwiązaniem byłoby przeniesienie któregoś z istniejących miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych w rejon jego zamieszkania lub najlepiej wydzielenie nowego miejsca.

Choć oficjalnie miasto nie udzieliło jeszcze odpowiedzi radnemu, zapytany przez nas o tę sprawę wiceburmistrz Świdnika, Marcin Dmowski, zapewnił, że takie miejsce w najszybszym możliwym terminie zostanie wykonane. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here