Demolka w centrum miasta

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Krasnegostawu, którzy wybili szyby w jednym z lokali i zniszczyli drzwi do mieszkania. Wstępnie straty oszacowano na prawie 12 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w niedzielę nad ranem na jednej z ulic w centrum Krasnegostawu. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o kilku mężczyznach dewastujących mienie. – Policjanci natychmiast zostali skierowani we wskazane miejsce – mówi Jolanta Babicz z krasnostawskiej policji. – W jednym z lokali gastronomicznych ujawnili porozbijane szyby. Zatrzymali trzech mieszkańców Krasnegostawu w wieku 17, 21 i 27 lat podejrzewanych o dokonanie przestępstwa. Wszyscy mężczyźni w chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Trafili do policyjnego aresztu – dodaje.

W poniedziałek wszyscy usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Pokrzywdzeni wstępnie oszacowali straty na łączną sumę prawie 12 tys. zł. – Wobec jednego z mężczyzn, 27-latka, prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here