Depilacja laserowa

Na temat depilacji laserowej krąży wiele mitów. Jedni twierdzą, że usunięcie niechcianego owłosienia jest niemożliwe, inni chwalą efekty już po pierwszym zabiegu. Co więc możemy uzyskać decydując się na zabieg trwałego usuwania owłosienia?
Czy depilacja laserem daje trwałe efekty? Ile zabiegów należy wykonać? Depilacja laserowa jest skuteczną metodą. Z mieszka włosowego który zostanie uszkodzony przez światło lasera już nigdy nie wyrośnie włos. Dla osiągnięcia trwałego rezultatu i całkowitego pozbycia się owłosienia zalecane jest wykonanie serii zabiegów. Zabiegi wykonuje się co 3-4 tygodnie. Podczas jednego zabiegu usuwamy od 15-30% włosów. W trakcie całej serii można na stale usunąć 80-90% włosów. Pozostają włosy jasne i delikatne.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym? Jest to bezinwazyjna metoda depilacji. Wiązka światła lasera przenika przez skórę i niszczy mieszki włosowe, nie naruszając struktury naskórka. Zabieg ten nie powoduje uszkodzeń czy podrażnień skóry.

Czy zabiegi są bolesne i jak długo trwają? W czasie zabiegu odczuwa się jedynie lekkie ciepło, bądź delikatne ukłucia – dzięki specjalnemu chłodzeniu głowicy (nawet do -4°C). Czas trwania jednego zabiegu na np: bikini lub pachy – ok 10min, nogi -ok 40 min.

Od czego zależy skuteczność zabiegu depilacji laserowej? Skuteczność tego typu depilacji zależy w dużej mierze od naszej karnacji, koloru owłosienia i gospodarki hormonalnej organizmu.

Skuteczność depilacji zależy również od urządzenia jakim wykonuje się zabieg. Wymaga ono stałej konserwacji, której głównym elementem jest wymiana lamp odpowiadających za dostarczanie promieniowania do skóry. Jeśli lampa jest niesprawna, zabiegi są mało efektywne lub całkowicie nieskuteczne. W salonie Skin Beauty lampy wymieniane są zgodnie z normami i limitami strzałów, co potwierdzone jest certyfikatami profesjonalnego serwisu. Dzięki temu uzyskujemy maksymalną efektywność zabiegów.

Salon Skin Beauty zaprasza na konsultacje z kosmetologiem oraz bezpłatną próbę laserową, które pomogą rozwiać wątpliwości na temat depilacji laserowej.

Depilację laserową warto zacząć już teraz, by latem cieszyć się gładką skórą!