Deszcze coraz mniej straszne

W Świdniku trwają prace nad rozbudową systemu oczyszczania i odprowadzania wód deszczowych przy ul. Kusocińskiego w Świdniku. Wykonawca ma już za sobą najtrudniejszy etap realizacji inwestycji, czyli montażu w okolicach ronda im. Żołnierzy Wyklętych potężnej, ważącej ponad 25 ton komory kanalizacyjnej.
– Wykonawca musiał czekać na odpowiednią pogodę. W ubiegłą środę w końcu przestało padać i w czwartek komora została wstawiona. Jeśli dobra aura się utrzyma w poniedziałek planowane jest asfaltowanie – wyjaśnia Aleksandra Dyjak, rzecznik prasowy burmistrza Świdnika
Dotychczas budowlańcy musieli zmagać się nie tylko z nie najlepszą pogodą ale z również nieprzewidzianymi przeszkodami – układając kolektor natrafili na przecinające mu drogę kable elektryczne. To nieco opóźniło prace i wykonawca musiał wystąpić do starostwa o przedłużenie zgody n zajęcie pasa drogowego na ul. Kusocińskiego do 20 października.

– Najtrudniejsze mamy już za sobą i budowa będzie zakończona zgodnie z umową, czyli do 27 października. Jeszcze wcześniej bo w tym tygodniu powinny zniknąć utrudnienia w ruchu na ulicy Kusocińskiego – wyjaśnia pani rzecznik.
Inwestycja kosztować będzie ponad 625 tys. zł. Dzięki niej kolejny kwartał Świdnika zostanie zabezpieczony przed ewentualnymi podtopieniami i nieprawidłowym odprowadzaniem wód. BCH