Dewastują Chmielną

Korzystając z problemów z oświetleniem „pewne osoby” urządzają sobie plenerowe imprezy, zakłócając ciszę nocną i nie dając spać mieszkańcom osiedla Chmielna, dochodzi też do dewastacji mienia – zwraca uwagę radny miasta Krasnystaw Marcin Wilkołazki.

O problemach mieszkańców osiedla Chmielna II wiceprzewodniczący rady miasta Krasnystaw mówił na poniedziałkowej sesji rady. – Nawiązując do problemów z oświetleniem ulicznym na osiedlu Chmielna II, przedstawianych na sesjach rady przez radnego Pawła Mazurka, proszę burmistrza o zawnioskowanie do Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, o objęcie szczególną uwagą tego, co się dzieje na tym osiedlu – mówił Wilkołazki.

– Jego mieszkańcy zgłaszają bowiem fakt, że różne grupy osób, korzystając z panujących w tym miejscu po zmroku ciemności, urządzają sobie wieczorne i nocne imprezy plenerowe, nie dając spać, a ponadto zdarzają się tam dewastacje ławek.

Ponadto skoro okazuje się, że problem z przywróceniem oświetlenia ulicznego na osiedlu Chmielna II wynika z bezczynności spółki PGE Dystrybucja, która to jest właścicielem infrastruktury oświetleniowej na tym terenie, to proponuję, aby miasto zwróciło się z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu do któregoś z posłów Ziemi Krasnostawskiej – dodał wiceprzewodniczący.

Wilkołazki zaznaczył, że PGE Dystrybucja chociaż nie jest w linii prostej spółką Skarbu Państwa, to przecież jedynym jej udziałowcem jest PGE Polska Grupa Energetyczna, w której Skarb Państwa jest współwłaścicielem większościowym, posiada ok. 60 procent udziałów. (k)