Diament z Lublina

Lubelska firma GT85 Polska, projektująca i produkująca myjnie przemysłowe oraz maszyny dla różnych gałęzi przemysłu, zajęła pierwsze miejsce w województwie lubelskim w najnowszej edycji corocznego rankingu, publikowanego przez prestiżowy magazyn „Forbes”
GT85 Polska zdobyła „Diament Forbesa” w kategorii firm o przychodach od 5 do 50 mln zł.

Co więcej, firma, uplasowała się na bardzo wysokim, 40. miejscu w skali kraju, co jest najwyższą lokatą spośród wszystkich reprezentantów Lubelszczyzny na liście ogólnopolskiej.
– Zwycięstwo w prestiżowym zestawieniu magazynu Forbes to oczywiście wielka satysfakcja, ale przede wszystkim rezultat codziennej, ciężkiej pracy. W GT85 Polska od zawsze priorytetem jest jakość naszych produktów. Podziękowania należą się całemu zespołowi naszej firmy. Zaangażowanie ambitnych i nie bojących się wyzwań ludzi daje efekt w postaci innowacyjnych i skutecznych rozwiązań, które wybierają klienci z Polski i zagranicy. Oczywiście dziękuję także klientom za zaufanie, którego postaramy się nigdy nie zawieść – mówi Zbigniew Kurant, prezes zarządu GT85 Polska.

GT85 Polska powstało w 1999 roku jako przedstawicielstwo angielskiej firmy GT85 LTD. Już pięć lat później rozpoczęło produkcję chemii przemysłowej pod własnymi markami – Roklin, Ruster i Termostar. W 2008 r. GT85 Polska stworzyło pierwszą własną myjnię przemysłową. Dwa lata później na rynku pojawiła się marka TARRA, zarejestrowana dla urządzeń myjących. Dziś pod tą właśnie marką lubelski producent oferuje szeroki asortyment myjni przemysłowych, urządzeń pomiarowych oraz dedykowanych rozwiązań związanych z automatyzacją produkcji. Maszyny oraz środki chemiczne z Lublina znajdują zastosowanie między innymi w branżach motoryzacyjnej, lotniczej, odlewniczej, grzewczej, elektrotechnicznej, wydobywczej i innych. Firma stale się rozwija i wkracza na nowe rynki zbytu. W mijającym roku GT85 Polska sprzedało swoją pierwszą myjnię do Niemiec. Rozwiązania producenta znajdują swoich nabywców także w Hiszpanii, Francji, na Węgrzech oraz oczywiście w Polsce.
Pozycja GT85 Polska w najnowszej edycji rankingu miesięcznika Forbes to w głównej mierze efekt podwojenia w 2015 r. wyników sprzedażowych w stosunku do roku poprzedzającego. W 2015 r. firma uzyskała 16 mln przychodu i 870 tys. zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej przychody wynosiły 9 mln
a zysk netto nieco ponad 300 tys. zł.
KB