Diamentowe i Złote Gody w Łopienniku

W świetlicy wiejskiej w Łopienniku Górnym świętowano wyjątkowy jubileusz 60- i 50-lecia pożycia małżeńskiego (tzw. Diamentowe i Złote Gody).

W święcie wzięli udział m.in. starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk, przewodniczący rady powiatu Witold Boruczenko i wójt gminy Łopiennik Górny Artur Sawa. Medale z okazji 60-lecia pożycia małżeńskiego, czyli tzw. Diamentowe Gody, przyznawane przez prezydenta Polski, odebrali: Józef i Stanisława Bodiowie, Jan i Lucyna Cholewowie, Marian i Stefania Nuciowie, Tadeusz i Krystyna Pawelcowie, Franciszek i Maria Stadnikowie, Zbigniew i Zofia Szałajowie, Henryk i Zofia Błaziakowie, Kazimierz i Danuta Janikowie oraz Kazimierz i Janina Lewczukowie.

Złote Gody, czyli 50-lecie pożycia, obchodzili: Jan i Marianna Bandoszowie, Henryk i Danuta Bukowie, Tadeusz i Jadwiga Kołodziejowie, Władysław i Marianna Krzysiakowie, Adolf i Wanda Remisiowie, Stanisław i Zofia Sobaszekowie, Stanisław i Zofia Weremkowie, Józef i Maria Wlizłowie, Jerzy i Bronisława Żukowie, Marian i Janina Banaszukowie, Jan i Magdalena Ćwirtowie, Stanisław i Genowefa Fornalowie, Ludwik i Halina Gieleta, Franciszek i Krystyna Grocheccy, Stanisław i Lucyna Iwaniakowie, Kazimierz i Maria Lewczukowie, Józef i Zofia Maciejewscy, Leszek i Alina Stasiakowie oraz Roman i Jadwiga Szewczakowie. Spotkanie uświetniła część artystyczna w wykonaniu dzieci ze SP w Łopienniku Górnym, kierownictwem Doroty Maciejewskiej. Po oficjalnej części uroczystości przyszła pora na skromny poczęstunek i zabawę przy muzyce z Marianem Woźniakiem i Zespołem Śpiewaczym „Z Woli Babki”. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here