Diamentowe małżeństwo

Wzięli ślub 10 lipca 1960 r. w Łopienniku Górnym. Kilkanaście dni temu Marianna i Stefan Szostek świętowali 60-lecie pożycia małżeńskiego, czyli tzw. Diamentowe Gody.

W imprezie z okazji 60-lecia ślubu wzięli udział bliscy i znajomi Marianny i Stefana Szostków. – Rodzice wzięli ślub 10 lipca 1960 r. w Łopienniku – mówi Agnieszka Rapa, córka państwa Szostków. – Doczekali się dwojga dzieci, czwórki wnuków i prawnuczki – dodaje. Pani Marianna była położną z prawdziwego powołania. Przez wiele lat była oddziałową oddziału ginekologii i położnictwa w szpitalu w Krasnystawie.

– Dzięki jej pomocy przyszło na świat tysiące dzieci, w tym wielu krasnostawian – dowiadujemy się. Pan Stefan przez wiele lat pracował z kolei w ceramice. – Oboje lubią zajmować się ogródkiem i uwielbiają rozwiązywać krzyżówki.

Uważają, że aby wytrwać ze sobą tak długo, to trzeba być wyrozumiałym, wspierać się wzajemnie i rozmawiać. Mimo różnych dolegliwości, jak to w takim wieku bywa, są pogodni, cieszą się z każdego dnia – podsumowuje pani Agnieszka, która jak mama związała swoje życie zawodowe ze służbą zdrowia. Jest znanym i cenionym lekarzem internistą. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here