Dla Bolka i innych czworonogów

W Miejskim Ośrodku Kultury w Świdniku trwa zbiórka dla czworonogów przebywających pod opiekę Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami. Dary do koszyków stojących w holu przy kasie kina Lot można wrzucać do najbliższej środy, 15 grudnia.

– Kosze z dnia na dzień zapełniają się, ale miejsca pewno wystarczy. Czekamy na karmę suchą i mokrą, legowiska, kuwety, kocyki czy pościel, które przydadzą się do wyścielenia posłań zwierzaków. Wszystko trafi do Świdnickiego Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami, które obecnie zajmuje się 10 psami i 12 kotami – mówi Jagoda Kowalczyk, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji. – Bardzo liczymy, że wśród darów znajdzie się też specjalna karma – Royal Canin Gastro intestinal low fat. Potrzebuje jej Bolek, pies, który był trzymany na łańcuchu i teraz zmaga się z chorą trzustką i wątrobą i musi być na niskotłuszczowej diecie – tłumaczy wolontariuszka.

Pomysł przeprowadzenia zbiórki zrodził się w odpowiedzi na apel Stowarzyszenia, które pod swoje skrzydła przyjmuje wszystkie potrzebujące czworonogi i z dnia na dzień coraz bardziej pogrąża się w długach za opiekę weterynaryjną, prąd czy miejsca dla zwierzaków w hotelach.

W akcję zaangażował się MOK i Świdnik.TV. Dary można przynosić do 15 grudnia. Stąd osobiście odbiorą je przedstawiciele Stowarzyszenia i… Bolek. Wszyscy liczą również, że jeszcze przed świętami przynajmniej dla części zwierzaków uda się znaleźć nowych, kochających właścicieli. Opr. ZM

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here