Dla Ciebie, Polsko!

Lubelskie uczelnie zapraszają lublinian na wyjątkowy koncert studenckich zespołów folklorystycznych. Wstęp jest bezpłatny. Lubelski uczelnie postanowiły połączyć siły, by wspólnie świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.


– Wydarzenie pt. „Dla Ciebie, Polsko” odbędzie się 28 listopada 2018 r. o godz. 19. 00 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego (ul. Akademicka 15, Lublin) – informuje Katarzyna Skałecka z biura prasowego UMCS.

Na scenie wystąpią: Zespół Tańca Ludowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej im. Stanisława Leszczyńskiego, Zespół Pieśni i Tańca „Jawor” Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną pieśni patriotyczne, tańce lubelskie i narodowe oraz recytacje wierszy.

Występy poprzedzi krótkie wprowadzenie pt. „O Niepodległości w Lublinie”. Koncert wyreżyseruje Lech Leszczyński, syn wieloletniego dyrektora zespołu ludowego z UMCS Stanisława Leszczyńskiego, jego obecny kierownik artystyczny i choreograf. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

(EM.K.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here