Dla fanów mangi, Marvela i nie tylko

To prawdziwa gratka dla miłośników komiksów. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Świdniku zaprasza na warsztaty, w trakcie których ich uczestnicy pod okiem fachowców przygotują swoje własne komiksy. Powstałe historie zostaną wydane w formie tzw. fanzinów i zaprezentowane na wystawie.


– To kolejna propozycja adresowana do młodzieży – mówi Dorota Cioczek z Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Świdniku. – Młodzi ludzie czasem zapominają, że w bibliotece można ciekawie, a przy tym twórczo spędzić czas. Mamy w swoich zbiorach dużo komiksów, a młodzi lubią mangę, komiksy Marvela czy DC, więc pomyśleliśmy, że spróbujemy porozmawiać o komiksach właśnie. Stąd pomysł na warsztaty. Chcemy, aby młodzi ludzie wyszli z domów i mogli się realizować, w tym przypadku przez komiks.

Co ważne, podczas zajęć młodzież nie tylko zgłębi wiedzę na temat komiksów i procesu ich powstawania, ale będzie miała też okazję przygotowania swoich własnych obrazkowych historii.

– Zaplanowaliśmy sześć półtoragodzinnych spotkań. Ten czas pozwoli na stworzenie kompletnej historii. Jej długość nie ma znaczenia. Może być to strona, albo trzy. O tym zdecydują uczestnicy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić trochę czasu przy komiksach, przy okazji pracując twórczo. Komisy, które powstaną zostaną wydane w formie fanzina. Będzie można pochwalić się nimi w domu i szkole. Zaprezentujemy je również na specjalnej wystawie i będziemy namawiać naszych uczestników, aby wysłali swoje prace na ogólnopolski konkurs komiksowy – dodaje D. Cioczek.

Warsztaty są adresowane do młodzieży w wieku od 14 roku życia. Będą odbywały się we wtorki (od godz. 17.30 do 19). Poprowadzą je Grzegorz Nowicki i Emilia Skubis -– specjaliści z „Fundacji 8kolorów” i pracowni artystycznej „Z głową w chmurach”. Spotkania wystartują w połowie października (najpewniej 12.10) i potrwają do końca listopada.

– Zakończymy warsztaty na długo przed końcem semestru. Wiem, że dla młodzieży i rodziców ma to znaczenie. Zakładamy, że udział w nich weźmie 12 osób. Zainteresowani są również młodsi czytelnicy. Nie wykluczamy, że w przyszłości przygotujemy taki projekt właśnie z myślą o nich, ale najpierw chcielibyśmy spróbować ze starszą grupą – mówi D. Cioczek.

Zainteresowani udziałem w warsztatach mogą zgłaszać się bezpośrednio do biblioteki lub za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej MPBP. Dodatkowe informacje pod nr tel. 506 024 857. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here