Dla każdego coś miłego

Tylko do dziś, 30 września, Miejski Ośrodki Kultury w Świdniku prowadzi zapisy na zajęcia w sezonie 2019/2020. Do wyboru są warsztaty taneczne, muzyczne, teatralne, plastyczne, sportowe i informatyczne. Przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, ale coś dla siebie znajdą również dorośli.


Na pasjonatów muzyki czekają m.in.: Studio Wokalne 24 (dla dzieci i młodzieży), Mania Śpiewania (dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) prowadząca naukę nie tylko śpiewu, ale również podstaw gry na instrumentach melodycznych i perkusyjnych; Helicopters Brass Orchestra – orkiestra dęta; Świdnik Gospel Choir – chór dziecięcy dla osób bez wykształcenia muzycznego i wokalnego, czy chór męski „Arion”, który zapewnia oprawę muzyczną większości świdnickich uroczystości.

Miłośnicy tańca mogą się zapisać do: Świdnickiego Zespołu Baletowego, Latino Solo, Zespołu Tańca Nowoczesnego „FUX” (8-11, 12-15 lat i od 16 lat wzwyż), Teatru Tańca „Topaz” (dla dzieci w wieku 8-13 lat) łączącego taniec klasyczny, współczesny i teatr tańca, Zespołu Tańca Współczesnego Flex i Flex Mini (dla młodzieży w wieku 12-17 lat, a Mini dla dzieci od 7 do 11 lat), Zumba Masterclass, czy Zumba Junior/Family.

W ofercie MOK są też zajęcia teatralne. Dziecięcy Teatr Ruchu „Stonoga” zaprasza dzieci do dwóch grup: 4-6 lat i 7-12 lat, a Teatr Puk Puk czeka na młodzież w wieku 11-12 i 15-19 lat.

W MOK swoje umiejętności mogą doskonalić również uzdolnieni plastycznie i manualnie. Pracownia ceramiczna „Anima Art.” zaprasza dzieci w wieku 4-6 i 7-10 lat, a pracownia „Pod błękitną paletą” prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych z technik malarstwa na szkle, technik graficznych, czy sztuki zdobienia butelek. Tradycyjne metody grafiki i malarstwa farbami akrylowymi, olejnymi, pastelami, węglem i tuszem będzie można doskonalić w pracowni „M”.

Ośrodek nie zapomniał również o dorosłych, którzy chcą poprawić swoją kondycję i sylwetkę, proponując im zajęcia z jogi, pilatesu oraz młodych, których rozpiera energia oferując im zajęcia z parkouru (dla dzieci w wieku 7-13 lat i od 14 lat) i akrobatyki (dla dzieci 6-8 lat, 9-11 lat i od 12 lat).

MOK proponuje również zajęcia z robotyki (dla dzieci w wieku 4-12 lat), składania modeli kartonowych (od 8 lat) oraz warsztaty w ramach klubu „Małego Modelarza i Modeli Plastikowych (od 6 roku życia), Klub Szachowy „Huzar” i Klub Fantastyki „Obelisk”.

Żeby zapisać się na zajęcia należy wydrukować kartę uczestnictwa znajdującą się na stronie internetowej www.mok.swidnik.pl i zgłosić się z nią na pierwsze zajęcia, które są bezpłatne. Dopiero wtedy dokonujemy ostatecznego wyboru grupy, w której chcemy uczestniczyć i wypełniamy zgłoszenie.

Opłaty miesięczne kształtują się od 20 do 80 złotych w zależności od rodzaju zajęć w przypadku dzieci i młodzieży oraz od 50 do 200 zł dla dorosłych. Dla świdniczan i posiadaczy kart Mieszkam w Świdniku, kupuję w Świdniku są zniżki. JN