Dla każdego coś miłego

Mieszkańcy gminy Ruda-Huta na nudę narzekać nie mogą. Na ferie Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla nich sporo atrakcji.

W piątek (26 stycznia) w sali widowiskowej Domu Kultury w Rudzie-Kolonii o godzinie 17 odbędzie się Teatralny Piątek, na którym tym razem Teatr OKO zaprezentuje spektakl „Zapałka”. – To nietypowa propozycja w naszym repertuarze – mówi Marcin Woszczewski, dyrektor GOK-u i założyciel teatru OKO. – Jest to ciepła, ale zagadkowa opowieść o przygasającym związku kobiety i mężczyzny. Nakłania do myślenia o tym jak bardzo ważne, a może najważniejsze w życiu człowieka jest uczucie miłości, przyjaźń, obecność drugiej osoby oraz umiejętność wspólnego rozwiązywania problemów – dodaje Woszczewski.
W niedzielę (28 stycznia) o godz. 16 w Szkole Podstawowej w Rudzie-Hucie zaplanowano koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią m.in.: zespół Good God z Lublina, zespół Na Jeden Raz, Mariusza Matery oraz zespoły Bokoryna, Akord, Jarzębina Czerwona i Wiśniowy Sad.
– Od 29 stycznia do 11 lutego zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w zajęciach realizowanych przez placówki Gminnego Ośrodka Kultury w Rudzie-Hucie – mówi Woszczewski. – W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Będą warsztaty plastycznie i kulinarne, seminarium Krav Maga, zajęcia taneczne, wycieczka do Warszawy, wyjazd na lodowisko i wiele innych. Szczegółowy program na stronie internetowej:www.gok.ruda-huta.pl oraz www.facebook.com/GOKwRudzieHucie. (b)