Dla lublinian i turystów

Do 30 kwietnia można zgłaszać propozycje wydarzeń i atrakcji w ramach tegorocznej, 10. edycji Sezonu Lublin. Impreza jest planowana między 21 a 23 maja. I nie ma mowy, by zepsuła go pandemia koronawirusa.


Sezon Lublin to coroczne, kilkudniowe wydarzenie, które symbolicznie zaczyna nowy sezon turystyczny. Miasto organizuje je z partnerami z branży turystycznej. Darmowy „pakiet kulturalno-turystyczny” pozwala mieszkańcom w „niecodzienny sposób poznać Lublin, jego walory historyczne i turystyczne oraz ofertę kulturalną i sportową na wakacje”.

– Od 10 lat zachęcamy lublinian do korzystania z bogatego programu kulturalno-turystycznego. Wierzymy, że to właśnie mieszkańcy są najlepszymi ambasadorami Lublina. W tym roku specjalną ofertę udziału w wydarzeniach skierujemy także do turystów – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.

W tym roku Sezon Lublin ma się odbyć między 21 a 23 maja. Można już składać propozycje wydarzeń i atrakcji w ramach tegorocznej edycji. Miasto wprowadziło nowe rozwiązanie. Oprócz programu dla mieszkańców, partnerzy Sezonu powinni zaoferować również program skierowany do turystów, który ma być dostępny przez całe wakacje. – Kompletna oferta powinna więc zawierać propozycję bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców Lublina oraz propozycję dla wszystkich osób uczestniczących w atrakcjach w okresie od 1 czerwca do 15 września, w tym dla turystów. Oferta polegać ma na zastosowaniu przez partnera Sezonu upustu na usługi czy działania dostępne w jego ofercie – tłumaczy miasto.

Propozycję wydarzenia do „Sezonu Lublin 2021” mogą zgłosić zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak też większe firmy czy organizacje. Muszą mieć jednak w swojej ofercie „działania” turystyczne, kulturalne czy sportowe. Pomysły można zgłaszać do 30 kwietnia.

Ofertę należy złożyć poprzez formularz dostępny pod www.research.net/r/SezonLublin2021. Pytania związane z przygotowywaniem oferty można wysyłać na adres: sezon@lublin.eu. TN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here