Dla małych firm, jak i wielkich korporacji, a także uczelni

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to największe wydarzenie w Polsce promujące świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia. 12. edycja ŚTP została zaplanowana na 18-24 listopada. Już można zarejestrować się na imprezy, które odbędą się w jej ramach. W tym roku hasłem przewodnim jest Biznes bez barier.

Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się ponad tysiąc wydarzeń na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Będą to warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, szkolenia z różnych aspektów przedsiębiorczości czy inspirujące spotkania z ludźmi sukcesu. – ŚTP to taki ogólnoświatowy festiwal przedsiębiorczości – mówi Michał Pawłowski, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizującego Tydzień w Polsce.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest różnorodność w biznesie. Organizatorzy przy tej okazji chcą zastanowić się, jakie narzędzia mogą pomóc osobom, dla których przedsiębiorczość stanowi prawdziwe wyzwanie. – Temat ma odzwierciedlenie w tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Nowe technologie dały możliwość osiągnięcia sukcesu osobom, które jeszcze kilka lat temu były społecznie wykluczone – mówi prezes Pawłowski. Chodzi tu na przykład o osoby z niepełnosprawnością, które dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu i rozpowszechnieniu pracy zdalnej mogą pracować na równi z innymi.

– W listopadzie skupimy się również na tym, jak rozmaite doświadczenia i środowiska, z których pochodzimy kształtują nasze podejście do przedsiębiorczości. Chcemy pokazać, że takie czynniki jak rasa, wyznanie, płeć czy orientacja seksualna nie powinny w żaden sposób dyskryminować osoby chętnej do działania. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w biznesie powinien dostać taką możliwość – dodaje Dominika Nakielska, wiceprezes Zarządu Fundacji.

Na stronie internetowej (www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl) ruszyła już rejestracja wydarzeń za pomocą platformy Konfeo na tegoroczną edycję. – Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniu, które co roku przyciąga miliony zainteresowanych na całym świecie. Zapraszamy zarówno małe firmy, jak i wielkie korporacje, uczelnie czy parki technologiczne. Razem z regionalnymi koordynatorami działamy we wszystkich 16 województwach – zachęca Agata Kochalska-Leś, wiceprezes Zarządu Fundacji. KB