Dla szukających popłatnego fachu

W ZS w Piaskach na uczniów czekają doskonale wyposażone pracownie i warsztaty

W Zespole Szkół w Piaskach ubiegły tydzień upłynął pod znakiem Powiatowych Dni Kształcenia Zawodowego. Placówka zaprosiła w swoje progi młodzież, która w tym roku kończy szkołę podstawową, by pokazać, jak wiele może zaoferować swoim uczniom. Z zaproszenia skorzystali nie tylko ósmoklasiści z naszego powiatu, ale także z sąsiednich.

– Zespół Szkół w Piaskach jest naszą perełką edukacyjną – mówi Łukasz Reszka, starosta świdnicki. – To bardzo dobra placówka wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt, nad którą pieczę sprawuje wyspecjalizowana kadra nauczycielska. Takie spotkania są doskonałą okazją do zaprezentowania szerokiej gamy oferty edukacyjnej. Wierzę, że wiele z młodych osób, przy wyborze odpowiedniej dla siebie szkoły, zdecyduje się na tę w Piaskach. Na rynku pracy wciąż brakuje specjalistów w wielu zawodach. Placówka dająca przygotowanie do określonej profesji jest dziś bardzo pożądaną.

Ósmoklasiści, którzy odwiedzili szkołę mogli się dowiedzieć jak wyglądają warunki i specyfika kształcenia w takich zawodach, jak: technik informatyk, technik usług fryzjerskich, technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, mechanik pojazdów samochodowych. Dla opiekunów grup przygotowano teczki edukacyjne z zakresu doradztwa zawodowego, materiały na lekcję wychowawczą oraz aktualną ofertę placówki. (opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here