Dmuchnij, zanim siądziesz za kółkiem!

Komenda Powiatowa Policji w Krasnymstawie wzbogaciła się o nowy, samoobsługowy alkomat. – Zainstalowany w poczekalni dla interesantów promiler będzie służył wszystkim tym, którzy bez względu na porę dnia i nocy będą chcieli sprawdzić swój stan trzeźwości, zanim wsiądą za kierownicę pojazdu – mówi Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji.


Od ponad tygodnia w krasnostawskiej komendzie przy ul. Okrzei 11 działa alkomat. Nowe urządzenie zostało mundurowym przekazane przez starostwo w Krasnymstawie. Promiler dostępny jest dla wszystkich osób, które zechcą sprawdzić swój stan trzeźwości, zanim wsiądą za kierownicę pojazdu.

– Alkomat zainstalowany został w pomieszczeniu poczekalni krasnostawskiej komendy. Obsługa urządzenia jest prosta. Trzeba wyjąć z zasobnika ustnik w kształcie słomki, umieścić w otworze urządzenia, nacisnąć przycisk i postępować dalej zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Wynik pojawi się na wyświetlaczu – zachęca Wasilewski. – Bardzo ważne jest to, że skontrolować trzeźwość można przez całą dobę – podkreśla rzecznik krasnostawskiej policji. (kg)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here