Dni Kultury Studenckiej 2019 za nami

Dwa dni koncertów na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur, zorganizowane w miniony piątek i sobotę, tj. 24 i 25 maja, w ramach KULturaliów, zakończyły tegoroczne Dni Kultury Studenckiej trwające od 8 maja.


KULturalia są imprezą organizowaną przez studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W tym roku organizatorzy zaprosili do udziału Monikę Kowalczyk z zespołem, Vestige, Skubasa i Wojciecha Waglewskiego, którzy zagrali w piątek na placu Teatralnym przed CSK. Oprócz nich tego dnia lubelskim studentom zaprezentowali się także we wspólnym występie tacy artyści, jak Miuosh, Natalia Grosiak i Piotr Rogucki. W sobotę żacy bawili się przy CH¨C¨LATE, Xxanaxx, a także Darii Zawiałow oraz Bovskiej. Koncerty prowadził Piotr Stelmach z popularnej „Trójki”, czyli III Programu Polskiego Radia.

Przypomnijmy, że tegoroczne Dni Kultury Studenckiej rozpoczęły się barwnym korowodem, który wyruszył 8 maja z Placu Litewskiego, po którym studenci udali się na pierwsze koncerty w ramach organizowanych przez studentów Politechniki Lubelskiej „Juwenaliów” (8-11 maja). W tym roku zielone tereny za akademikami przy ul. Nadbystrzyckiej były miejscem m.in. takich imprez, jak: „Przegląd Kapel Studenckich”, „Jeden z Polibudy”, „Wielkie Grillowanie”, „Cały Dzień Sportu”, „Igrzyska Piwne” oraz koncertów takich gwiazd jak Ania Dąbrowska, Enej, KULT czy Organek oraz kursów samoobrony czy zumby dla kobiet.

Niemal w tym samym czasie, od 9 do 12 maja, co nie najlepiej świadczy o współpracy między całym środowiskiem lubelskich żaków, odbywały się „Kozienalia z Medykaliami”, które przygotowały samorządy studenckie UMCS i UM we współpracy z WSSP i WySPĄ. Najważniejsze muzyczne wydarzenia, w tym koncerty Dżemu, Nosowskiej, Mrozu, Jamala, czy Grenn, odbywały się na terenie Browarów Perła przy ul. Bernardyńskiej.

Później żacy bawili się na „Feliniadzie” (18 i 19 maja) przygotowanej przez studentów UP i WSEI. Tu jak zwykle dominował hip-hop oraz disco polo w wykonaniu m.in. zespołu „Akcent” i Zenona Martyniuka.

Po ponad dwóch tygodniach świętowania teraz studenci wracają do książek, bo przed nimi letnia sesja egzaminacyjna.

Monika Skarżyńska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here