Dni Świdnika z wueskami na pożegnanie wakacji

W drugi weekend czerwca w Świdniku odbędzie się wielkie lotnicze wydarzenie – Air Festiwal. Niektórzy świdniczanie martwą się, że w związku z tym z kalendarza imprez „wypadną” Dni Świdnika. MOK uspokaja: będzie i Air Festiwal, i Dni Świdnika.


Dni Świdnika i zlot wuesek – te dwa wydarzenia na dobre wpisały się w kalendarz świdnickich imprez. Pierwsza z nich zazwyczaj odbywała się w czerwcu, u progu wakacji. W tym roku na czerwiec zaplanowano wielką lotniczą imprezę – Air Festiwal. Niektórzy świdniczanie martwią się, że lotnicze show odbędzie się kosztem Dni Świdnika, które zazwyczaj odbywały się właśnie w połowie czerwca.
Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, wyjaśnia, że Dni Świdnika w tym roku także się odbędą, ale zostaną połączone ze zlotem wuesek. Imprezy odbędą się pod koniec sierpnia (25-26 sierpnia).
– W poprzednich latach już tak bywało, że łączyliśmy obie imprezy. Przypadający w ubiegłym roku dziesiąty Zlot Motocykli WSK i Innych celowo oddzielimy, aby zaakcentować ten jubileusz. Na sobotę, 25 sierpnia, planujemy zlot motocykli, a wieczorem koncerty. Niedziela również będzie miała formułę koncertową. Zlot wuesek to nasza flagowa impreza. Ma swoich fanów i swoją renomę, a połączenie jej z Dniami Świdnika w żaden sposób się nie wyklucza. Zapewniam, że każde z wydarzeń będzie miało swoją tożsamość. Motocykliści i nasi mieszkańcy na pewno nie będą rozczarowani – mówi szef MOK-u. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here