Trzy dni w świecie wyobraźni

Przez trzy dni lubelskie zaułki rozbrzmiewały muzyką

Pięć ulicznych spektakli, spacery tematyczne, gra miejska, warsztaty, atrakcje dla rodzin oraz potańcówka przy muzyce na żywo – tak bawili się lublinianie podczas trzydniowego Festiwalu Legend Lubelskich, który w ubiegłym tygodniu odbywał się na uliczkach i w zaułkach Starego Miasta.


Największą liczbę widzów zgromadził spektakl na lubelskim Zamku „Pogrom w przyszły wtorek”. Trzygodzinne przedstawienie na podstawie książki Marcina Wrońskiego wyreżyserował Łukasza Witt-Michałowski. Uczestnicy festiwalu mieli okazję zobaczyć, jak wyglądało życie w dawnych czasach, poznać nieznane fakty historyczne z życia miasta oraz wziąć udział w interaktywnych i teatralizowanych spacerach. Na czas trwania Festiwalu przestrzenie Starego Miasta stały się sceną wielu spektakli, występów, warsztatów i atrakcji skierowanych do rodzin z dziećmi. Tegoroczną nowością było Podwórko Legend Lubelskich – bajkowy plac edukacyjnych zabaw kreatywnych na zamkowych błoniach. Starsi uczestnicy mogli wziąć udział w miejskich grach „W poszukiwaniu tajemnic Lublina, czyli jak odnaleźć zaginioną recepturę” oraz „Między legendą a rzeczywistością”, a teatr Andersena w wirydarzu klasztoru oo Dominikanów zaprezentował spektakl teatralny dla najmłodszych „Koziołek kręciołek”. (EM.K.)

Spektakl na Litewskim

W ramach obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin 25 września odbędzie się plenerowe i interaktywne widowisko „Legenda o Czarciej Łapie”. Dwugodzinne przedstawienie oparte jest na legendzie o sądzie diabelskim. Początek o godz. 18.08 na placu Litewskim w Lublinie.