Do Aqua Lublin nie tak prędko

Z części rekreacyjnej Aqua Lublin nieprędko skorzystamy nie tylko z powodu konieczności przygotowania obiektu do nowych wytycznych sanitarnych, ale również ze względu na trwający w tej części kompleksu remont

Od soboty, 6 czerwca, znowu mogą być otwarte baseny i agua parki. Kiedy swoje obiekty ponownie uruchomi lubelski MOSiR? Na razie nie znamy odpowiedzi na to pytanie, bo spółka czeka na precyzyjne wytyczne sanitarne.


Możliwość otwarcia pływalni jest związana z kolejnym etapem łagodzenia restrykcji, wprowadzonych wcześniej z powodu epidemii koronawirusa przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Czy zapadła już decyzja ws. otwarcia basenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, które zostały zamknięte w połowie marca? – Precyzyjnej daty przed poznaniem wytycznych nie możemy podać – powiedział w piątek Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR.

Chodzi o to, że spółka czeka na oficjalne rozporządzenie z precyzyjnymi wytycznymi dotyczącymi otwierania basenów. – Chodzi m.in. o liczby osób, które będzie można wpuszczać do różnego rodzaju obiektów, obsługę klientów, funkcjonowanie szatni i przebieralni, ale też badania wody, czy będą musiały być bardziej szczegółowe niż dotychczas – wylicza M. Bednarczyk.

Jeżeli MOSiR spełni wszystkie wytyczne, to prawdopodobnie w pierwszej kolejności zostaną otwarte baseny przy ul. Łabędziej oraz basen olimpijski w Aqua Lublin, gdzie w części rekreacyjnej zaczął się zapowiadany wcześniej drugi etap przebudowy systemu wentylacji.

– Gdy poznamy wytyczne dotyczące zasad funkcjonowania basenów w nowych realiach, usiądziemy do rozmów z wykonawcami prac, żeby wypracować skuteczne scenariusze dotyczące zarówno wykonania zaplanowanych remontów, jak i otwarcia części rekreacyjnej Aqua dla klientów – dodaje rzecznik.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” jest największym w województwie lubelskim podmiotem oferującym usługi sportowe i rekreacyjne. – Spółka zarządza największymi i najnowocześniejszymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi w tej części Polski. MOSiR to także organizator największych imprez sportowych i rozrywkowych w naszym regionie – czytamy na stronie internetowej spółki.

MOSiR zarządza m.in.: Areną Lublin, Aqua Lublin, halą Globus, lodowiskiem Icemania, Centrum Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Łabędziej, halą sportowo-widowiskową im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich, stadionem lekkoatletycznym i piłkarsko-żużlowym przy Al. Zygmuntowskich czy Słonecznym Wrotkowem.

Grzegorz Rekiel