Do bloków przy Kresowej poprowadzi nowa droga

Miasto planuje nową ulicę, która połączy al. Tysiąclecia z ul. Mełgiewską. Jej trasa będzie przebiegać przez obszar starego stadionu przy ul. Kresowej i w założeniu ma stanowić dojazd do mającego powstać tu osiedla bloków komunalnych i siedzib kilku instytucji publicznych.


Prezydent już wydał tzw. decyzję w sprawie ustalenia inwestycji celu publicznego dla tej inwestycji. To początek formalnej ścieżki do przygotowywania dokumentacji, a w finale budowy samej ulicy. – Planowana droga o charakterze wewnętrznym, pozwoli na obsługę instytucji publicznych przewidzianych w tym rejonie miasta.

Na ten moment jest za wcześnie by mówić o jej parametrach. Takie kwestie będą ustalane dopiero na poziomie opracowywania dokumentacji projektowej. Wydane decyzje o warunkach zabudowy mają umożliwić wydzielenie działek pod budowę między innymi planowanej drogi wewnętrznej – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Na terenie byłego stadionu przy Kresowej miasto chce wybudować osiedle bloków komunalnych z 400-500 mieszkaniami. Zainteresowane budową swoich nowych siedzib w tym miejscu są również Archiwum Państwowe i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. O zmianie przeznaczenia tego terenu, gdzie przez ostatnie lata funkcjonowało niedzielne targowisko, zdecydowała w ubiegłym roku rada miasta.

Rozpoczęcie miejskiej inwestycji wstępnie zapowiadano na 2022 rok, ale prawdopodobnie ten termin się przesunie, przez pandemię koronawirusa, która uszczupliła dochody miasta i spowodowała odłożenie w czasie wielu inwestycji. Nie wiadomo też, kiedy mogłaby ruszyć budowa nowej ulicy.  Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here