Do Izbicy przyjechały paczki

Do Izbicy dotarł pierwszy w tym roku transport pomocy żywnościowej. Paczki będą wydawane potrzebującym w przyszłym tygodniu przez cztery dni, według harmonogramu dla poszczególnych miejscowości.

– Otrzymaliśmy ponad 2,5 tony żywności: ryż, cukier, ser, musli z jabłkiem, pasztet drobiowy, groszek z marchewką, fasolkę po bretońsku i koncentrat pomidorowy. By je otrzymać trzeba mieć skierowanie, wydane na podstawie kryterium dochodowego. W naszej gminie wydaliśmy około 570 takich dokumentów dla ponad 1,5 tysiąca mieszkańców z potrzebujących rodzin – mówi Magdalena Przysiężniak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Izbicy, który zajmie się dystrybucją tych produktów.

Paczki będzie można odbierać w stałym miejscu, czyli w garażu dawniej klinkierni między 8.30 a 13.30.

W poniedziałek 26 kwietnia i we wtorek 27 żywność będzie wydawana dla mieszkańców miejscowości: Izbica, Wólka Orłowska, Tarzymiechy i Kryniczki.

Środa 28 kwietnia to termin dla potrzebujących ze wsi: Tarnogóra, Romanów, Dworzyska, Wał, Topola, Orłów Drewniany i Orłów Drewniany Kolonia.

Ostatni dzień, czyli czwartek 29 kwietnia, jest przeznaczony na wydawanie paczek dla mieszkańców: Wirkowic, Ostrówka, Mchów, Bobliwa, Tarnogóry Kolonii, Ostrzycy, Zalesia, Stryjowa, Orłowa Murowanego i Orłowa Murowanego Kolonii.

Tak jak w ubiegłym roku, z powodu pandemii koronawirusa wydawanie paczek będzie się odbywać w ścisłym reżimie sanitarnym. Odbierające je osoby nie powinny przychodzić z dziećmi ani seniorami, w kolejce muszą zachować dystans społeczny, zakrywać usta i nos, a żywność zapakować we własne opakowania. Dodatkowe informacje można uzyskać w ośrodku pomocy społecznej telefonicznie pod numerem: 84 618 30 52. Paczki dostarczone do Izbicy przez Bank Żywności w Lublinie pochodzą z unijnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. (i)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here