Do Świdnika najlepiej objazdem

Na budowę ronda i fragmentu ulicy Rejkowizna wraz z infrastrukturą towarzyszącą wykonawca, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., ma czas do końca listopada br. Inwestycja pochłonie 1 088 616,91 zł.

Rusza budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Klonowej, Rejkowizna i Al. Lotników Polskich, czyli głównej drodze wjazdowej do Świdnika od strony Lublina. – W tym miejscu należy spodziewać się utrudnień i ruchu wahadłowego – informują urzędnicy i zalecają korzystanie z objazdów i wjazd do Świdnika objazdami – przez otwartą właśnie ulicę Kusocińskiego i Zadębie.


Zbieg ulic Klonowej i Rejkowizna z Al. Lotników Polskich to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Świdniku. Często dochodzi tu do wymuszeń pierwszeństwa i kolizji. Niebawem ma się to zmienić, bo newralgiczne skrzyżowanie zastąpi rondo. Planowana przez urzędników od miesięcy inwestycja wreszcie wchodzi w fazę realizacji. Drogowcy mają się tu pojawić w najbliższych dniach. Urzędnicy zapowiadają, że należy spodziewać się utrudnień i ruchu wahadłowego.

– Ten rok to rekordowy poziom inwestycji w naszym mieście. Budujemy dużo nowej infrastruktury drogowej, która rozwinie Świdnik. Niestety, żeby było lepiej, musimy się przez kilka miesięcy przemęczyć, za co z góry przepraszamy. Żeby usprawnić ruch, dopuścimy wjazd do Świdnika nową ulicą Kusocińskiego. Kierowcy zjeżdżający do Świdnika z trasy S17 proszeni są o korzystanie właśnie z tej drogi. Dla osób, które muszą dostać się do wschodniej części miasta, do Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik, sugerujemy wjazd od Zadębia – mówi Marcin Dmowski, wiceburmistrz Świdnika. (w)