Dobre nawyki od małego

Już po raz czwarty Tesco Polska zaprasza uczniów lubelskich szkół i zerówek do udziału w programie „Od uprawy do potrawy”. Zapisy ruszyły 2 września.


Złe nawyki żywieniowe i marnowanie jedzenia to zmora naszych czasów. Tesco Polska swoim programem „Od uprawy do potrawy” chce temu przeciwdziałać. Udział w akcji gwarantuje darmowe materiały edukacyjne dla dzieci i nauczycieli w zerówkach i klasach 1-4 szkół podstawowych, a także możliwość wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Zapisy do programu ruszyły wraz z początkiem roku szkolnego.

Każdy nauczyciel, który zgłosi swój akces, otrzyma darmowe materiały edukacyjne – m.in. 19 kreatywnych scenariuszy lekcji, na których dzieci nauczą się, jak promować niemarnowanie żywności i jak zachęcić do tego innych. Aby się zarejestrować wystarczy wypełnić i wysłać formularz: www.oduprawydopotrawy.pl.

– Z badań „Przyszłość na talerzu” realizowanych dla Tesco Polska w 2015 roku i codziennych obserwacji widać wyraźnie, że problem nieprawidłowych nawyków żywieniowych dotyka mnóstwo dzieci. Brak wiedzy ujawnia się, gdy stają przed samodzielnym wyborem.

Właśnie wtedy podejmują wiele nierozważnych decyzji, czy to decydując się na niezdrowe posiłki, czy wyrzucając zupełnie dobre jedzenie, które im nie posmakowało bądź zostało kupione w nadmiernej ilości – tłumaczy Daria Kulińska, dyrektor działu komunikacji w Tesco Polska, zachęcając do udziału w programie. (EM.K.)