Dobre otwarcie sezonu 2017

(9 kwietnia) Członkowie koła Moczykije InteGracja „spławikami” otwierali sezon 2017. W zawodach, które odbyły się na Stańkowie, uczestniczyło 23 członków koła.

Zawody należy uznać za bardzo udane – łącznie złowiono ponad 53 kilogramy drobnych ryb. Oprócz płotek, które stanowiły ponad 95% masy, trafiały się pojedyncze, całkiem przyzwoite uklejki. Wyjątkowe chwile przeżywał Zbigniew Kowalczyk, gdy na jego delikatny zestaw „uczepił” się ponad osiemdziesięciocentymetrowy szczupak. Niezwykle emocjonujący hol trwał kilka minut, po których ryba wypięła się z haczyka. Zawody z wynikiem 4640 g wygrał Adam Żukowski, drugie miejsce zajął Damian Adamczuk (4500 g), trzeci był Albert Pikus (4425 g). W premiowanej dyplomami szóstce znaleźli się jeszcze: Dorota Krzysztoń (3835 g), Waldemar Kołodziejczyk (3835 g) oraz Bartosz Czernikarz (3235 g).
Informujemy, że 23 kwietnia na Żółtańcach Dużych odbędą się mistrzowskie zawody spławikowe koła Moczykije InteGracja. Zbiórka na parkingu o godz. 7:00 (strona południowo-zachodnia zbiornika). Zapisy do 21 kwietnia w sklepie Moczykij. Informacje: tel. 501 087 456 lub w sklepie. (wk)

Świecą przykładem

Koło PZW Wola Uhruska od lat jest przykładem, jak dbać o porządek na podległych łowiskach. Początek każdego sezonu dla tamtejszych wędkarzy to nie zawody, a sprzątanie, które zazwyczaj odbywa się na początku kwietnia. Tak było i w tym roku. W sobotę (8 kwietnia) w ramach Tygodnia Czystości Wód Zarząd Koła PZW w Woli Uhruskiej zorganizował sprzątanie łowisk na podległym sobie terenie. Na wezwanie stawiło się 15 wędkarzy, którzy uprzątnęli śmieci wokół starorzecza „Pompka” w Woli Uhruskiej oraz te zgromadzone na brzegu rzeki Bug. Zebrano siedem worków śmieci. Zarząd koła składa serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników akcji. (b)