Dobry rok dla osiedla Olimpijczyków

Przy skrzyżowaniu ulic Czecha i Olimpijczyków powstały brakujące fragmenty chodnika

Miasto zabrało się za inwestycje na osiedlu Olimpijczyków. Gotowe są już chodniki przy skrzyżowaniu ulic Czecha i Olimpijczyków, w tym roku ma powstać również chodnik przy ul. Czecha oraz dokumentacja budowy brakujących odcinków ulic Malinowskiego i Czecha.


Przed tygodniem miasto oficjalnie odebrało wybudowane odcinki chodników przy skrzyżowaniu ulic Czecha i Olimpijczyków. Tym samym zlikwidowano istniejący w tym miejscu od lat drogowy absurd, gdzie wymalowane na ulicach przejścia dla pieszych nie prowadziły z chodnika na chodnik, ale na… trawnik.

Ale to nie jedyna inwestycja, która zostanie zrealizowana na osiedlu w tym roku.

– W tegorocznym budżecie zaplanowana jest również budowa chodnika przy ul. Czecha oraz wykonanie dokumentacji projektowej na budowę fragmentu ulicy Malinowskiego łączącej ją z ul. Czecha oraz dokumentacji budowy ul. Czecha do granic miasta – mówi Katarzyna Lis z Wydziału Promocji Urzędu Miasta Świdnik.

Przetarg na wykonanie pierwszego z tych projektów jest w trakcie rozstrzygania. Wybrany wykonawca będzie miał czas na jego przygotowanie do 15 listopada. Sama inwestycja ruszyłaby w przyszłym roku.

– Mieszkańcy osiedla Olimpijczyków są zadowoleni z tego, że wreszcie powstały te brakujące fragmenty chodników przy skrzyżowaniu Czecha z Olimpijczyków i tego, że miasto w końcu dostrzegło potrzeby inwestycyjne osiedla, którego mieszkańcy jako właściciele domów jednorodzinnych i działek płacą jedne z najwyższych w mieście podatków od nieruchomości – mówi radny Robert Syryjczyk (KO), który często interpelował w sprawie inwestycji na osiedlu Olimpijczyków. – Mam nadzieję, że ratusz wywiąże się również z deklaracji poprawy kanalizacji deszczowej, m.in. przy ulicy Czecha, gdzie po deszczach ludziom zalewa posesje – dodaje. JN