Dobry Start: przelewy idą

Do końca lipca ZUS przelał na konta mieszkańców naszego regionu już ponad 18 milionów złotych na wyprawki szkolne uczniów. Wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu „Dobry Start” można wciąż składać.

ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków 1 lipca. Zaledwie w ciągu pierwszego miesiąca wpłynęło 89,5 tys. na ponad 129,5 tys. dzieci z województwa lubelskiego. Pierwsze wypłaty ruszyły w poniedziałek, 18 lipca. Do końca lipca ZUS wypłacił przeszło 61 tys. świadczeń na 18,3 mln złotych. W całym kraju na konta rodziców trafiło łącznie 664,5 mln złotych.

Wnioski o tzw. 300+ na wyprawkę szkolną ucznia można składać do 30 listopada, wyłącznie elektronicznie: przez platformę ZUS, bankowość internetową lub portal Empatia. Te, które wpłyną do końca wakacji, zakład rozpatrzy najpóźniej do 30 września. Jeżeli rodzic nie popełnił w zgłoszeniu błędów i wszystkie dane zgadzają się z rejestrami państwowymi, to środki trafią do niego znacznie szybciej.

Świadczenie przysługuje raz w roku na każdego ucznia szkoły w wieku do 20 lat. Jeśli uczeń ma orzeczoną niepełnosprawność, to 300+ może otrzymywać do 24. roku życia. Szacuje się, że z programu skorzysta w tym sezonie ponad 4,4 mln dzieci. (opr. pc)