Dobry start tenisistów Ogniwa

Bardzo dobrze zaczęli sezon 2020/2021 zawodnicy Ogniwa Chełm. W rozegranym w Woli Skromowskiej I wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym żaków pierwsze miejsce zajęli Szymon Mróz i Julia Tatysiak.

W finale Julia pokonała swoją klubową koleżankę Lenę Romanowską. Od mocnego uderzenia rozpoczęli swój występ żacy. Dwa pierwsze miejsca plus srebro to dobry prognostyk przed kolejnymi zawodami. Zwycięzcy zapewnili sobie start w I Grand Prix Polski, które rozegrane zostanie w Wałbrzychu (na dzień dzisiejszy zawody z powodu pandemii są zawieszone).

Na miejscach 5-6 uplasowała się Kinga Piech, a miejsca 9-12 zajęła Wiktoria Piasecka (dla której był to debiut w Żakach). W kategorii chłopców blisko finału był Jonatan Piasecki, który w walce o pierwsze miejsce uległ Olafowi Cyrankiewiczowi (Heksa Niedźwica Duża) 1:3. Olaf uległ w finale Szymonowi Mrozowi 0:3.

Na miejscach 13-16 zawody ukończył Damian Wituch. Tego samego dnia w I WTK kadetów rywalizował Przemysław Kalinowski. Uplasował się on na miejscach 9-16. Kilka dni wcześniej w Lubartowie rywalizowały skrzatki. Tutaj wystąpiła jedynie Wiktoria Piasecka, która po bardzo dobrej grze uplasowała się na czwartej pozycji. (k)