Docenili sportowe osiągnięcia

Dyrektorzy szkół najlepszych we współzawodnictwie sportowym otrzymali puchary

Ostatnia sesja Rady Miasta Świdnik była okazją do podsumowania rocznej działalności Miejsko-Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego. Placówki, które w poprzednim roku szkolnym były najlepsze w sportowym współzawodnictwie, odebrały puchary.


Miejsko-Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Świdniku działa od 1996 roku. Jego głównym zadaniem jest organizacja rywalizacji sportowej uczniów na trzech poziomach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

– Sukcesy, jakie osiągają uczniowie naszych szkół, nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu nauczycieli, instruktorów i trenerów oraz coraz lepsza baza sportowa, jaką dysponują nasze szkoły, co umożliwia rozgrywanie zawodów na różnych poziomach – mówił Mirosław Tarkowski, przewodniczący Komisji Zdrowia, Sportu i Turystyki RM Świdnik.

W zawodach organizowanych przez MPSzZS każdego roku bierze udział ponad 2 tys. dzieci. – Rocznie organizujemy ponad 80 imprez sportowych. Odbywają się one w różnych szkołach na terenie całego powiatu – mówił Grzegorz Martyniuk, sekretarz związku.

Na sesji dokonano też uroczystego podsumowania sportowego współzawodnictwa świdnickich szkół w minionym roku szkolnym.

– Zliczyliśmy punkty przyznawane za miejsca, które zdobyły poszczególne szkoły i jak co roku podsumowujemy to, wręczając puchary i dyplomy – mówił G. Martyniuk.

Klasyfikacja w „Igrzyskach Dzieci” (startują w nich maluchy z klas 4-6 Szkół Podstawowych) przedstawia się następująco: SP nr 7 w Świdniku – 1053 p., SP nr 5 w Świdniku – 860 p., SP nr 3 w Świdniku – 795 p., SP w Bystrzejowicach – 249 p., SP w Piaskach – 245 p., SP nr 4 w Świdniku – 183 p., SP w Rybczewicach – 73 p., SP w Trawnikach – 33 p.

W „Igrzyskach Młodzieży Szkolnej” (startują w nich uczniowie klas gimnazjalnych oraz dwa najstarsze roczniki szkół podstawowych) najlepsze były kolejno: SP 5 w Świdniku – 1270 p., SP nr 3 w Świdniku – 1034 p., SP w Piaskach – 465 p., SP w Bystrzejowicach – 367 p., SP w Rybczewicach – 287 p., SP nr 7 w Świdniku – 252 pkt., SP w Mełgwi – 211 p., Gimnazjum w Trawnikach – 204 pkt., SP nr 4 w Świdniku.

Klasyfikacja w współzawodnictwie w kategorii „Licealiada”: II LO w Świdniku – 656 pkt., I LO w Świdniku – 633 pkt., ZS nr 1 w Świdniku – 520 pkt., ZS w Piaskach – 489 pkt., PCEZ w Świdniku – 343 pkt., ZS w Trawnikach – 30 pkt. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here