Docieplą remizę

Budynek komendy dziś wygląda niezbyt okazale

Ponad pół mln złotych – takie dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego otrzymają świdniccy strażacy. Pieniądze zostaną przeznaczone na termomodernizację komendy. Prace ruszą jeszcze w tym roku.


Pod koniec ubiegłego roku bryg. Sławomir Kowalczyk, komendant powiatowy PSP w Świdniku, podpisał z Zarządem Województwa Lubelskiego umowę na dofinansowanie termomodernizacji siedziby straży w ramach Działania 5.2 (Efektywność energetyczna sektora publicznego) Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Wartość dofinansowania to blisko 582 tys. zł, co stanowić będzie do 85 proc. całkowitej wartości inwestycji.
Pozyskane środki pozwolą strażakom na prowadzenie dalszych prac związanych z unowocześnianiem budynków Komendy Powiatowej PSP, które etapami trwają już od 2003 r. W planach jest wykonanie termomodernizacji budynków komendy. Zamontowana zostanie również instalacja fotowoltaiczna. W przyszłości prace te pozwolą na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem budynków. Przetarg na docieplenie komendy zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu, co oznacza, że najpewniej wiosną prace będą mogły się rozpocząć. (w)